Warto wiedzieć

OSP - 112 / 998

Gdy istniejąca posadzka czy powierzchnia ścian są już w złym stanie, pojawiają się ubytki, wykruszenia i wszechobecny pył, plamy i trwałe zabrudzenia i ciężko jest otrzymać je w czystości i właściwym stanie technicznym przychodzi czas na decyzję o remoncie - modernizacji.

Auto detailing: aby stare było jak nowe

Co raz częściej oferowana i wykorzystywane usługa na rynku usług motoryzacyjnych. Warsztaty, studia i gabinety, … auto detailingu rosną jak na grzyby po deszczu. Nie zawsze jednak miejsca te są właściwie przygotowane do realizacji usług na wysokim poziomie. Jak zauważają sami pracownicy i właściciele profesjonalnych pracowni auto detailingu auto-kosmetyki, narzędzia, oświetlenie, to wszystko jest ważne, potrzebne, niezbędne. Ale jeżeli samo pomieszczenie, w którym mają być prowadzone są prace, jego ściany, strop, a przede wszystkim posadka nie są przystosowane do warunków w jakich będą pracowały i obciążeń jakim będą poddawane to o sukces jest bardzo trudno. To przecież posadzka jest tym elementem, na którym stoją pojazdy, poruszają się pracownicy, opada brud, odkładane mogą być narzędzia. Niezmierne ważne jest, aby nie tylko miała wysoką wytrzymałość mechaniczną, ale przy tym była łatwa w sprzątaniu, odporna na uszkodzenia, nie pyliła, nie odbijała światła. A jeśli dodamy do tego dodatkowe atuty – ciszej, cieplej, wygodniej i błyskawicznie – to otrzymamy podpowiedź – jak powinna być właściwa posadzka.

Koń jak człowiek – lubi komfort, załuguje na bezpieczeństwo

Dla opiekunów koni niezmiernie istotną zaletą okładzin posadzek i ścian boksów, korytarzy czy pomieszczeń towarzyszących jest ich duża wytrzymałość, łatwość konserwacji i utrzymania w czystości.

Speedfloor w garażu Straży Pożarnej

Speedfloor w służbie najlepszym.

Posadzka fitness / podłoga fitness

Upadki ciężarów, wylane napoje, a zwłaszcza pot ( zdarza się, że i krew ) to integralna część funkcjonowania obiektów fitness. Tworząc przestrzenie do ćwiczeń siłowych, gimnastycznych, zajęć crossfit, itd. Należy pamiętać, że nie tylko wytrzymałe i elastyczne, ale czyste, świeże i bezpieczne ( również biologicznie ) posadzki fitness przyciągają rzesze zainteresowanych poprawą kondycji fizycznej i swojej tężyzny.

Płytki do garażu – przeczytaj podpowiedzi jak je dobrze wybrać

Wybierając rodzaj posadzki do garażu, materiał z jakiego będzie wykona i technologia aplikacji istotnym jest aby zastanowić się nad tym: jakim wymaganiom będzie ona musiała sprostać i czego od niej oczekujemy ?

Podłoga do kempingu – uniwersalne rozwiązanie Speedfloor

W domkach kempingowych, przyczepach czy w przedsionkach przed nimi jednym z najistotniejszych elementów jest podłoga – łatwa w utrzymaniu czystości, bezpieczna w eksploatacji i stanowiąca dobrą izolację. Kilka rozwiązań stosowanych jest dość powszechnie. Najczęściej podłogi fabrycznie wykonywane są z powłoką zabezpieczającą od zewnątrz przed oddziaływaniem wilgoci, soli czy drobin kwarcu -piaskiem. Inną sprawą jest konserwacja podłogi od wewnątrz. Powłoki te wymaga jednak co jakiś czas renowacji. Który wariant naprawy podłogi jest jednak najlepszy ? Czy zastosować linoleum ? Jak sprawdzi się wykładzina dywanowa ? Może ułożyć dodatkowe deski lub panele ? Czy należy pomyśleć o dodatkowej warstwie izolacji ?

Posadzka idealna do przestrzeni magazynowych i przemysłowych

Hale magazynowe, hangary, zakłady produkcyjne i warsztaty, składy i przetwórnie, to te obszary gdzie posadzki poddawane są największym obciążeniom – większym niż gdziekolwiek. Muszą one sprostać obciążeniom mechanicznym tj. praca wózków widłowych i transportowych, składowanie materiałów, produktów gotowych, maszyny, regały, a także obciążeniom chemicznym tj. ciecze, gazy czy substancje chemiczne o konsystencji stałej. Nie ma znaczenia jakiego rodzaju będzie to posadzka bo nie wyeliminuje ona występowania w tycz czynników. Ale dla wyeliminowania skutków ich oddziaływania lub przynajmniej istotnego ich ograniczenia wybór posadzki ma niejednokrotnie kluczowe znaczenie.

Posadzka do siłowni i sal fitness – jakość, wytrzymałość i higiena

Ilekroć mówimy o siłowni czy pomieszczeniach fitness myślimy gównie o ośrodkach sportowych, dużych centrach fitness, salach ćwiczeń grupowych, siłowaniach sieciowych, wewnętrznych boiskach, a także o ich zapleczach technicznych i socjalnych. A przecież to mogą być również siłownie przydomowe, pokoiki ćwiczeń indywidualnych, zaadoptowane pomieszczenia piwnic i przybudówek. Zawsze jednak jedną z najważniejszych spraw, które związane są w każdym z tych miejsc jest bezpieczeństwo i komfort klientów i użytkowników.

Płytki do garażu? Żywica w warsztacie ?

Przed podjęciem decyzji o rodzaju posadzki do garażu, warszatatu czy servisu warto przeanalizować rodzaje obciązeń jakie będa występować w trakcie ich funkcjonowani, właściwości i faunkcje jakie powinna spełnić posadzka, a także rodzaj i stan podłoża pod posadzkę. Prawidłowa analiza i wybór posadzki gwarantują jej skuteczne i efektywne funkcjonowanie przez długi czas, a rzeczywiste koszty, po czasie, mogą okazać się znacznie mniejsze niż pocztkowe.

Posadzka w garażu – płytki, na które warto postawić

W 60 minut – z gwarancją na lata. Nie zawsze modernizacja i unowocześnienie posadzki musi oznaczać: skuć, wywieźć i wykonać od nowa. Wykonanie nowej posadzki czy, jak kto woli, podłogi w garażynie musi wcale oznaczać (o ile tego nie chcemy) – raz i na zawsze.

Posadzka do warsztatu – podłoga, która na siebie zarabia

Dobrze zainwestowane pieniądze szybko mogą przynieść zysk, a pierwsze kilka sekund może zdecydować o tym czy i ile zarobisz tym razem. Pamiętasz? – jak cię widzą tak cię piszą,…, polecą innym, wrócą znowu, zaufają, otworzą portfel. Popatrzmy na siebie: gdzie i komu jesteśmy gotowi powierzyć swój majątek, czasami wcale nie mały? Ile wiecej jesteśmy wstanie zapłacić za pewność, bezpieczeństwo, za wyraz troski o powierzone mienie ?

Jak naprawić posadzkę – porównanie systemów modernizacji

Poniższe porównanie dotyczy systemów ogólnie dostępnych i powszechnie stosowanych. Oczywistym jest, iż można przywołać rozwiązania np. z zastosowaniem żywic sporo tańsze, ale również kilkakrotnie droższe. Przyjmując porównywalne : stan podłoża, warunki realizacji i docelowe parametry posadzki, rozwiązanie Speedfloor ( kol. 2 ) zasługuje na uznanie.

Wykładzina targowa – podłoga warta uwagi

Zaproszenia, katalogi, banery, roll-up, zdjęcia, projekt, hostessy, …… stoisko widoczne z daleka. Widać, że wydano sporo pieniędzy, aby promocja była skuteczna, a firma dobrze postrzegana ! Super!

Naprawa dylatacji – szczelin skurczowych i technicznych

KOSZTY NAPRAWY proporcjonalne do WIELKOŚCI NAPRAWY Co więcej, jeżeli pozostawimy nienaprawione dylatacje na dłuższy czas, ich wykruszanie będzie postępować coraz szybciej. W szczególnych przypadkach może to grozić nawet poważnym wypadkiem; przykłady:

Naprawa posadzki – jak przygotować podłoże?

Jeżeli chcielibyśmy pochylić się nad ogólnie potraktowanym tematem posadzek, to zagłębiając się w jego problematykę, za każdym razem dojdziemy do momentu, gdzie pojawi się jedna kwestia: podłoże. Może wyrażenie to dla niektórych z nas brzmi niewinnie i ogólnie, ale tematu nie powinniśmy lekceważyć. W każdym przypadku, gdy mówimy o jakości „posadzki” : autostrada, droga krajowa, dom, hala produkcyjna czy magazyn, warsztat, kościół, szkoła czy dom – mówimy nie tylko o nawierzchni, chociaż wydaje się to oczywistym, ale również o podłożu pod tą nawierzchnią. W większości przypadków (jeżeli nie w każdym z nich) jakość podłoża, jego parametry wytrzymałościowe oraz sposób przygotowania ma ogromny wpływ na funkcjonowanie i żywotność „posadzki”, a dokładniej rzecz ujmując jej nawierzchni.

Dylatacje – ważny element posadzek

Jednym z elementów posadzek betonowych, które najczęściej ulegają uszkodzeniu są dylatacje, nazywane również szczelinami dylatacyjnymi. Skoro tak często się niszczą, to czy w ogóle są potrzebne?

Posadzka dekoracyjna – nowe życie restauracji

Chcąc wprowadzić zmiany, zazwyczaj nie wystarczy wymienić mebli, sztućców czy zastawy. Nawet pomalowanie ścian w nowych kolorach, nowy żyrandol czy kinkiety mogą okazać się nieskuteczne, chociaż wszystko. Znacznie większym problemem zazwyczaj okazuje się wymiana posadzki, chociaż od jej stanu i wyglądu zależy tak wiele. Ten element obiektu jest stale eksploatowany, poddawany różnego typu obciążeniom, a prace związane z ewentualną naprawą czy wyminą najczęściej wymagaja zamknięcia pomieszczeń na pewien okres czasu. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku posadzek w systemie Speedfloor. Stosując to rozwiązanie unikamy skuwania, zrywania, wywożenia i wykonywania wszystkiego od nowa i w sposób szybki, skuteczny i relatywnie niedrogi możemy wykonać modernizację posadzki w naszym lokalu.

Biuro z charakterem – tak niewiele potrzeba

W wielu przypadkach modernizacja biura, restauracji czy sklepu, podniesienie jego standardu czy nadanie nowego chrakteru, świeżości i unowocześnienie nie muszą wiązać się z długą przerwą w pracy , kurzem, brudem i ponoszeniem wysokich kosztów. Nie musi też oznaczać skuwania, zrywania, wywożenia i wykonywania wszystkiego od nowa. Czasami wystarczy ? nowa posadzka i kilka detali.

Szybka modernizacja posadzki: bez przerw produkcyjnych – to możliwe!

Można ją układać na każdym podłożu, wytrzymuje nacisk nawet bardzo ciężkich maszyn przemysłowych, tłumi drgania i wygłusza, a do tego nie wymaga wstrzymywania linii produkcyjnych na czas remontu – to tyko kilka z wielu walorów, jakie posiada posadzka SpeedFloor.

Porównanie posadzek z wykładzin różnego typu

Wśród wszystkich rodzajów wykładzin, które obecnie są na rynku, na czoło najbardziej wybija się winyl. W zakresie sprzedaży uzyskuje górę nad – od długiego czasu najpopularniejszymi wykładzinami, do których należą płytki ceramiczne, drewno i posadzki laminatowe. Dlaczego tak jest?

Wykładzina podłogowa, której woda nie uszkodzi

Czy już się Państwu przytrafiło, że nadeszła powódź lub pękło ogrzewanie i zostało zalane całe pomieszczenie? Taka sytuacja jest nieprzyjemna, podczas urządzania domu należy się jednak z nią liczyć. Jeżeli zostanie zastosowana odpowiednia wykładzina podłogowa, której woda nie uszkodzi, w razie awarii można zaoszczędzić środki i zmartwienia. Nie wspominając już nawet o dalszych problemach, jakimi są na przykład pleśni, które lubią wilgoć.

Posadzka – najważniejszy element obiektu

Jednym z najważniejszych elementów budynku jest podłoga. Posadzka jest jej wierzchnią warstwą, przez co jest narażona na szereg różnorodnych obciążeń (ich wielkość i rodzaj zależy od specyfiki pomieszczeń). Wykonanie posadzki wiąże się ze znacznymi kosztami, które należy rozpatrywać jako sumę wydatków przeznaczonych na jej wbudowanie i eksploatację (w tym konserwację, odnawianie i ewentualne remonty).

Nowa + stara = sukces

Większość starych posadzek betonowych czy podkładów posadzkowych niewykończonych lub źle przygotowanych do eksploatacji szybko traci swoje walory użytkowe – te techniczne i estetyczne. Wówczas ich degradacja postępuje coraz szybciej, a koszty ewentualnego przywrócenia do właściwych parametrów i wyglądu zaczynają przypominać studnię. Niejednokrotnie wygląda na to, że jedynym wyjściem jest usunięcie całości i wykonanie wszystkiego od nowa, a to oznacza, że często znaczna część naszych pieniędzy wyląduje w kontenerze i na wysypisku. Tu z pomocą przychodzi rozwiązanie posadzek Speedfloor. Rozwiązanie to, mimo, że w większości przypadków nie wymaga nawet klejenia, sprawdza się doskonale tam, gdzie inne rozwiązania muszą ustąpić albo byłyby bardzo drogie i czasochłonne.

Posadzka wizytówką firmy

Obserwujemy to zwłaszcza w zakładach, które należą w całości lub są współwłasnością zagranicznych inwestorów. Ładna, estetyczna, łatwa w utrzymaniu czystości posadzka jest jednym z istotnych elementów budujących wizerunek firmy jako czystego, poukładanego i dobrze zorganizowanego przedsiębiorstwa. I to nie tylko w oczach partnerów handlowych – klientów czy dostawców, ale również wśród własnych pracowników.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując przeglądanie strony akceptujesz naszą politykę cookies
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując przeglądanie strony akceptujesz naszą politykę cookies